HAKKIMIZDA

SODİGEM 2019 yılında Anadolu Üniversitesi bünyesinde,  sosyal medya ve dijital güvenlik alanlarında faaliyetler yürütmek amacıyla kurulan bir merkezdir.

SODİGEM Nedir?

SODİGEM nedir, neler yapar, çalışmaları alanları nelerdir? Sorularınızın cevapları için tanıtım videomuzu izlemeyi unutmayın.

Sayılarla Biz

0 +
Seminerler
0 +
Eğitmenler
0 +
Katılımcı Öğretmenler
VİZYONUMUZ
SODİGEM bir devlet üniversitesi çatısında kurulmuş alanında ilk ve tek merkezdir.

Vizyonu; insanların dijital çağa uyumunu destekleyen evrensel bir merkez olmaktır.

MİSYONUMUZ
SODİGEM'in amacı sosyal medya ve dijital güvenlik alanlarında eğitim, uygulama ve araştırma faaliyetleri gerçekleştirmektir.

Bu amaç doğrultusunda merkezin misyonu sosyal medya, dijital güvenlik, eğitimde teknoloji entegrasyonu, bilişim teknolojileri, öğretim tasarımı, internet kullanımı gibi bilim ve teknoloji alanlarında evrensel bilgi ve kültür birikimine katkı sağlamak, çocuklar ve gençler başta  olmak üzere her yaştan bireyin bilinçli bir şekilde dijital dünyada yer almalarını sağlayacak her türlü öğrenme ortam ve materyallerini geliştirmek ve eğitimler planlamaktır.

FAALİYET ALANLARIMIZ

Merkezin amacı; sosyal medya ve dijital güvenlik alanlarında eğitim, araştırma ve uygulama faaliyetlerini gerçekleştirmektir. Bu faaliyetler şunlardır: